צרו קשר

  הזינו פרטים ונציגנו יחזור אליכם בהקדם

  בחר קובץ


  תרגום מקצועי – המפתח לחצייה חלקה של גבולות בשוק העולמי

  בעידן של היום, דלתות פתוחות בין מדינות מזמינות לא רק תנועת אנשים וסחורות, אלא גם חילופי רעיונות, שירותים ומוצרים בתחומים מגוונים. עבור חברות השואפות להתפשט ולהצליח בזירה הבינלאומית, מפתח ההצלחה הוא ביכולת לתקשר במדויק את מוצריהן, מסריהן ומותגן – במונחים שקהלי היעד הגלובליים יבינו.

  וכאן נכנס לתמונה התרגום המקצועי, ככלי עסקי קריטי להעברת מידע בצורה אחידה ושלמה, מעבר למחסומי השפה. כיום, חברות רציניות רבות משקיעות משאבים ניכרים בתרגום מקצועי, מתוך הבנה שרק כך ניתן לשמר את המהות והמסרים המותגיים בכל השווקים בהם הן פועלות.

  בואו נבין לעומק את חשיבותו של התרגום המקצועי כגורם מפתח להצלחה גלובלית:

  אחידות מותג וטרמינולוגיה

  אחת הסיבות המרכזיות לבחור בתרגום מקצועי היא שמירה על אחידות המסרים ומושגי המותג על פני שווקים שונים ושפות רבות. חברות גדולות שפעילות במדינות רבות זקוקות לתרגומים הדוקים ונאמנים לא רק מבחינת התוכן והמשמעות, אלא גם מבחינת עקביות הטרמינולוגיה הטכנית והמותגית.

  ספקי תרגום מקצועיים מתמחים בניהול תרגומי מונחים, אוגרי מילים ייחודיים וכלים המבטיחים זהות מוחלטת של מונחים ייחודיים שחברות יוצרות. כך, לא רק המסרים הגלובליים ישמרו על קו אחיד, אלא גם הטרמינולוגיה הספציפית והבלעדית שמגדירה את המותג ומייחדת אותו.

  הבנת הקשר וקהלי יעד

  לכל אדם יש שפה משלו, ואותו דבר נכון לגבי קהלים גדולים ותרבותיים. כשחברה מעוניינת להשיג דריסת רגל חזקה במדינות חדשות, הכרח התרגומיה יתחשבו בהקשרים תרבותיים הספציפיים לכל שוק ושפה, וישמרו על המסרים המקוריים בדרך שבה הם יובנו ע”י הקהל המקומי.

  זוהי אחת המשימות המורכבות בתרגום איכותי – לשמור על מהות המסר אך לערוך את התרגום בזהירות כדי שהוא יושם בהקשר המתאים. זהו התהליך שמכונה נאמנות (“fidelity”) ובו מתורגמים לא רק מילים אלא גם תרבויות.

  תרגום מקצועי - המפתח לחצייה חלקה של גבולות בשוק העולמי

  חדשנות טכנולוגית בתרגום

  מרבית החברות הגלובליות כיום דורשות יכולות חדשניות בטכנולוגיות תרגום, שיאפשרו תהליכי עבודה יעילים וחדשניים. כאלה הן למשל תרגום בסיוע מכונה, המשתמש בבינה מלאכותית ממוחשבת לצורך תהליך התרגום. הדבר מבטיח יצרנות ועקביות גבוהה יותר של רמת התרגום.

  בנוסף, טכנולוגיות חזותיות כמו תרגום אנימציה או תרגום של סרטוני תעשייה מאפשרות להתאים מסרים מותגיים גם לאמצעי חדשניים יותר.

  ספקי שירותי תרגום מקצועיים הינם פרואקטיביים בהטמעת כלים טכנולוגיים חדשניים שכאלה, כדי להבטיח שהתרגומים יישארו מדויקים, רלוונטים ובעלי ערך גם בעתיד.

  עבודה עם מומחי תוכן

  נקודה חשובה לזכור היא שתרגום איכותי איננו רק פעולה טכנית, אלא תהליך משולב של בנייה, עריכה וקצב על ידי אנשי מקצוע יוצאי דופן בתחומם. חברות המתמחות בתרגום על תחומי עניין ייחודיים, כמו רפואה, מדע, נדל”ן, חקיקה ועוד, מעסיקות מתרגמים בעלי הכשרה רלוונטית וניסיון ספציפי.

  נכון לענפים מורכבים כאלה, מתרגמים לא יספיקו – אלא דרושים יהיו מומחי תוכן מתאימים. אלה הם מתרגמים שגם מבינים לעומק את התחום הספציפי שבו הם עובדים וניחנים גם ביכולות טכניות רבות ומקצועיות גבוהה.

  כיאה למקצוענים אלה, הם גם יציעו לא רק תרגום צר, אלא ייעוץ מקצועי ובקרת איכות שיבטיחו כי התוצר הסופי יהיה מדויק, רהוט וממוקד כיאות.

  לסיכום, חשוב להבין כי עולם התרגום היום איננו פונקציה נלווית, כי אם גורם מפתח במשוואת ההצלחה עבור כל עסק הפועל בזירה

  לקבלת הצעת מחיר

  ניסיון של 30 שנה בתרגום, כתיבה וייעוץ לשוני!
  התקשרו: 03-6349657
  או מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  לקוחות יקרים,

  אנו מחזקים ומחבקים את חיילי צה”ל, כוחות הביטחון ותושבי ישראל.

  בימים קשים אלו אנו עושים את מירב המאמצים על מנת לסייע ולהעניק את השירות הטוב ביותר עבורכם.

  שנדע ימים שקטים ובטוחים.
  ביחד ננצח!